Back
Co zyskają rekruterzy dzięki Facebook Jobs?

Co zyskają rekruterzy dzięki Facebook Jobs?

Źródło: www.traffit.com

Co zyskają rekruterzy dzięki Facebook Jobs?

1 września 2020 r. Traffit wprowadził szereg nowych funkcji w systemie. Jedną z nich jest integracja z Facebook Jobs. W ciągu 9 dni po wprowadzeniu aktualizacji, wielu użytkowników Traffitu pytało o tę samą rzecz.

Brzmi to super, ale dlaczego powinniśmy tego używać?

W zasadzie jest to bardzo dobre pytanie. Cały czas przybywa nowych, modnych funkcji, ale jak przełożyć to na realną wartość dla biznesu? Poniżej postaram się to wyjaśnić.

Dlaczego Facebook Jobs ma taką moc?

Dociera do wielu

Obecnie Facebook posiada 2.7 biliona aktywnych użytkowników. Żeby mieć dobre porównanie – LinkedIn gromadzi ich 675 milionów. Jest to wciąż ogromna liczba, ale ma się nijak do ilości osób korzystających z Facebooka.  Przeciętnie użytkownik spędza 1 z 7 minut, którą jest online właśnie na ten portal. Sumarycznie jest to wielka ilość ludzi i naprawdę dużo ich cennego czasu. Trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na publikację oferty pracy.

Jest darmowy (na razie)

Publikacja ofert pracy na Facebooku jest na ten moment darmowa i póki co nie ma żadnych przesłanek, aby się to zmieniło. Oczywiście ciężko okrzyknąć Facebooka pierwszym darmowym portalem z ofertami pracy, ale z pewnością jest to pierwsze medium o tak ogromnym zasięgu.

Porównajmy Facebook Jobs np. z ZipRecruiter, którego ceny zaczynają się obecnie od 249 dolarów miesięcznie (niecałe 1000 zł) lub portalami, które oferują rozliczenie za 30 dni publikacji ogłoszenia. Na rodzimym rynku musimy się liczyć z kosztami rzędu minimum 500zł. Patrząc na dostępne alternatywy, Facebook Jobs staje się naprawdę ogromną szansą dla rekruterów.

Oferuje dotarcie do konkretnych użytkowników

W Facebook Jobs osoby poszukujące pracy mogą wyszukiwać oferty po konkretnych kategoriach, takich jak lokalizacja (wraz z maksymalnym zasięgiem wokół tego obszaru), nazwa stanowiska pracy, wymiar etatu (cały etat, część etatu) i tak dalej.

Wiecej na: https://traffit.com/blog/pl/co-zyskaja-rekruterzy-korzystajac-z-facebook-jobs/

Kajetan Grobelny
Kajetan Grobelny
I am passionate about the labor market and market mechanisms. I run a blog and I am a co-owner of the website www.workad.eu

Related Articles